11.11 KAMPANYASI

Emre Gür

Editör

12 ay önce

117 Okunma

facebook twitter whatsapp

N11(11.11) Alışveriş Kampanyasına Nasıl Hazırlanmalısınız?

Tarz ve kalitenin buluştuğu birbirinden güzel binlerce markanın buluştuğu en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan N11 online alışverişin her yıl rekor seviyelerde arttığı ülkemizde de en çok tercih edilen online alışveriş sitesi. Bu siteyi diğerlerinden farklı kılan özellikleri ve müşterilerine yaptığı büyük indirimlerle adından sıkça söz ettiren N11 güvenli ve kolay alışverişin adresi.

Daima e-ticareti geliştirme odaklı yaklaşım tarzıyla yaptığı özgün pazarlama yöntemleriyle de uzun yıllardır bizlerle. N11’ in 11 Kasımda yapılan ve yirmi dört saat süre N11(11.11) alışveriş kampanyası ise yılın beklenen en büyük alışveriş etkinliklerinden biri olma özelliğini çoktan kazanmış durumda. Bu kısa zamanda satışlarınızı arttırmak içinse iyi bir vitrine ihtiyacınız var.

Ürünlerinizin teknik özelliklerini boyutlarını hangi malzeme kullanılarak yapıldığını ürün açıklama bölümünde doğru bir şekilde açıklamalı ve müşterilerin o gün geldiğinde zaman kaybetmeden alışveriş yapmalarını sağlamalısınız. Müşterilerinize önceden göndereceğiniz kampanya duyuruları ve indirim e-postalarınızın da son derece özenle hazırlanmış olması gerekiyor.

Bir film çekilirken yapımcılar en ilgi çekici ve seyirci de heyecan duygusunu doruk notaya ulaştıran sahneleri fragmana koyarak film hakkında kısa öz bilgiler veriliyorsa siz de bir film misali bu dev kampanya günü gelmeden yayınlayacağınız reklamlarda kalite ve özgün tarzınızı yansıtmalı ve müşterilerinizde merak uyandırmalısınız. Adeta N11’in Black Friday ‘i olarak nitelendirilebilecek bu büyük günde doğru fragman sizi de başarıya ulaştıracaktır.

N11’in E ticaret sitelerine katkıları

Büyük bir hedef kitlesine sahip olan N11 e-ticaret siteleri arasında önde gelen bir konuma sahip. Kendi kullanıcı kitlesine sahip ve oldukça büyük bir müşteri potansiyelini içinde barındıran bu etkin e ticaret sitesinde mağazanızın olması satışlarınızı arttırmak için son derece önemli bir avantaj. Burada fiziki olarak ulaşamayacağınız tüketici kitlesine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Online pazar yerlerinin tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edildiği günümüzde internet alışverişi ülkemizde de büyük bir alışkanlık haline geldi. N11 gibi e ticaret sitelerine büyük ses getiren online sitelerde çalışmaksa markanıza çok katkı sağlayacaktır. Alışverişin en uğurlu adresi olarak anılan N11, AR-GE’ye büyük önem veriyor.150 kişilik AR-GE ekibiyle sadece ticarette değil online ticaretin gelişmesi içinde çalışıyor.

Müşterilerindeki güven duygusu ve ayrıca telif haklarını korumak için oluşturduğu ‘Marka Koruma Merkezi’ ile de ürünlerini koruma altına alarak sahte ürünlerle mücadele ediyor. Günün tüm saatlerinde müşterilerine hizmet sunan N11 e ticarette kalite ve vizyonuyla farkını ortaya koyuyor.


N11 Black Friday Günü

N11 Black Friday için özellikle bir indirim yapmasa da kendi Black Friday’i olan 11.11 indirimleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Çin’de başlayan ve ‘Yalnızlar Günü’ olarak adlandırılan 11 kasım alışveriş günü, e ticaretin gelişmesiyle birçok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de kutlanmaya başladı. Black Friday’in yanı sıra yapılan bu etkinlik her yıl adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Black Friday’de yapılan kısa süreli dev indirimler 11.11 kampanyasında da benzer sonuçlara yol açıyor. İndirimleri rekor seviyelere ulaştığı bu etkinliğin Black Friday ‘den farkı, tarihi ve N11’in Türkiye’de N11.com ile her yıl bu etkinlikte kullanılmak üzere dağıttığı kuponlar. Kuponlar kırk gün önceden müşterilerle buluşturuluyor. Müşterilerse bu kuponlar sayesinde bu büyük etkinlikte dev indirimlere kavuşuyor.

Black Friday ülkemizde her yıl kasım ayının farklı günlerine denk gelirken 11.11 her yıl aynı tarihte (11 Kasım) kutlanıyor. Ülkemizde son birkaç yıldır Black Friday gününe katılan markaların sayısında rekor artış var.

N11 ise Black Friday yerine kendi Black Friday’ı gibi nitelendireceğimiz 11.11 kampanyası ile müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarıyor. 2018’de Black Friday için özel bir indirim yapmayan bu büyük e ticaret sitesinin 2019’da bu etkinlik için ne yapacağı merak konusu. N11’ de sadece 11.11 gününde değil tüm özel günlerde değişik fırsatlar ve indirimleri tüketiciyle buluşturan renkli bir site.

Elektronikten tekstile, mutfak gereçlerinden giyime kadar milyonlarca ürünü kısa sürede müşterilerine ulaştıran sağlam çalışma ekibi ise N11’i her gün geliştirmeye devam ediyor. Satışlarında kırdığı büyük rekorlarsa bunun en büyük göstergesi. Alışverişin uğurlu adresi bakalım bizlere yıllar içerisinde daha ne büyük yenilikler getirecek.