Masterchef birincisi Cemre Uyanık oldu!

Masterchef birincisi Cemre Uyanık oldu!

Emre Gür

Editör

10 ay önce

115 Okunma

facebook twitter whatsapp

Masterchef 2019 yarışmasının finali bu akşam tv8 ekranlarında canlı olarak yayınlandı ve yarışmanın birincisi seçildi.

4 ay süren yarışmada finale Alican Sabunsoy ve Cemre Uyanık kaldı. Çekişmeli geçen finalde toplamda 3 oyun oynayan yarışmacılar son etaba bir puan farkla girdiler.

Her iki yarışmacıda son etapta kendi istedikleri menüyü hazırladı ve şeflerine sundu. Bu etapta yapılan oylamayla Alican Sabunsoy 64, Cemre uyanık ise 72 puan’a yükseldi ve Masterchef 2019 şampiyonu oldu.

Yarışmanın sonucu izleyicileri kızdırdı.

İzleyiciler canlı yayınlanan final bölümünde 64 puanla Masterchef ikincisi olan Alican Sabunsoy‘un birinciliği hak ettiğini düşünüyor. Sosyal medyada kısa sürede viral olan Masterchef’in final sonucuna Alican’nın takipçileri tepki gösterdi.

Masterchef 2019 ödülü ne kadar?

Geçen sezon birinci olan Uğur Kardaş’a 100bin TL ödül veren Masterchef yarışması, bu yıl birinci olan yarışmacı Cemre Uyanığa Fiat 500 Dolce Vita model otomobil hediye edecek.

Masterchef Cemre Uyanık Kimdir?

Cemre, 1992 yılında İstanbul’da doğdu aslen Şanlıurfa’lı bir ailenin üyesi. Çocukluğundan beri yemek yapmaya ilgi duyan Uyanık, üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Konaklama Yönetimi bölümünde tamamladı ve kendini geliştirmek için okulun ardından Amerikaya gitti. Orada çeşitli restoranlarda görev yaptı ve en son New York’ta bir restoranda parti şefi olarak 10 ay çalıştı. Son olarak Masterchef Türkiye Yarışmasına katılan Cemre Uyanık yarışmayı birincilikle bitirerek Masterchef ünvanını kullanmaya hak kazandı.