Şahsiyet Dizisinin Konusu Ve Oyuncu Kadrosu

Şahsiyet Dizisinin Konusu

Emre Gür

Editör

11 ay önce

375 Okunma

facebook twitter whatsapp

Yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı bir internet platformu dizisi olan Şahsiyet, ilk kez yayınlandığı tarihten itibaren farklı kurgusu ve oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz günlerde usta oyuncu Haluk Bilginer de bu dizideki oyunculuğu sayesinde International Emmy Ödülleri gecesinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Ülkede gururlandığımız bu başarı dizinin daha da popüler bir hale gelmesine neden oldu. Gelin tüm zamanların en iyi Türk dizilerinden biri kabul edilen Şahsiyet dizisi hakkında detaylara bakalım.

DİZİNİN KONUSU

Şahsiyet dizisi, Puhu TV platformu üzerinden yalnızca bir sezon olarak yayınlanan bir mini dizi olma özelliğini taşıyor. Dizi, Agah Beyoğlu isminde Alzheimer hastalığı teşhisi konulan yaşlı bir adamın hastalığını öğrendikten sonraki yaşantısına odaklanıyor. Agah Bey, Beyoğlu taraflarında yıllardır yaşamını sürdüren ve Beyoğlu’nun yeni haline pek de alışamayan biri.

Sahsiyet Dizisinin Konusu

Eşi ise kanser hastalığının pençesinden kurtulamayıp hayata gözlerini yummuş ve bu durum Agah Bey’i derinden etkilemiş. Eşinden kalan Mebrure Apartmanı’nda yaşamına devam eden Agah Beyoğlu, hastalığını öğrendikten sonra yıllardır yapmak isteyip de yapamadığı bir işi bitirmeye çalışacaktır.

Doktorundan günün birinde her şeyi unutacağını öğrenen yaşlı adam, uzun zamandır planladığı bir cinayetler silsilesini hayata geçirmek üzere yola koyulacaktır. Yıllar önce unutulan bir davayı yeniden gün yüzüne çıkartan Agah Bey’in her şeyi tamamen unutmadan evvel öldürmesi gereken pek çok kişi vardır.

İlk cinayet haberinden sonra ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü derhal harekete geçer ve bu gizemli katilin peşine düşmesi için kadın polis Nevra Elmas’ı görevlendirir. Fakat bu cinayetler silsilesi Nevra’yı da bambaşka bir yola yönlendirecektir.
Polisiye gizem türünün en iyi örneklerinden olan dizinin senaryosunu ise usta yazar Hakan Günday kaleme almıştır.

Sahsiyet Dizisinin Oyuncu Kadrosu

ŞAHSİYET DİZİSİNİN OYUNCU KADROSU

Şahsiyet dizisi, zengin oyuncu kadrosuyla da adından söz ettirmeyi başarmıştır. Başta Agah Beyoğlu karakterine hayat veren Haluk Bilginer ve komiser yardımcısı Nevra Elmas’a hayat veren Cansu Dere olmak üzere dizide pek çok usta oyuncuya rastlamak mümkün.
Bu iki ünlü ve başarılı ismin yanı sıra dizide Şebnem Bozoklu, Metin Akdülger, Necip Memilli, İbrahim Selim, Hüseyin Avni Danyal, Müjde Ar, Şenay Gürler, Fırat Topkorur, Avni Yalçın ve Hümeyra gibi usta isimlere rastlamak da mümkün.