Twitter Vefat Eden Kişilerin Hesaplarına Ne Yapacak?

Twitter Vefat Eden Kişilerin Hesaplarına Ne Yapacak

Emre Gür

Editör

11 ay önce

234 Okunma

facebook twitter whatsapp

Vefat eden vatandaşların sosyal medya profilleri ile ne yapılması gerektiği konusunda oldukça fazla görüş mevcut, sosyal medya şirketleri profilleri silip yok etmek isterken yakınları profillerin kalmasını istiyor.

Vefat edenlerin yakınları bazı zamanlar profillere girerek anılarını tazelediklerini söylüyor, durumun böyle olması Twitter’ın dikkatini çekti ve vefat eden kişilerin hesapları için ayrı bir çözüm aramaya başladı.

Vefat Eden Kullanıcıların Hesabı İçin Ve Yakınları İçin Twitter Çözüm Arıyor

Adam Packer ile Dean çifti, 2015 yılında Twitter üzerinden tanıştılar ve birlikte buluşmaya karar verdiler O andan itibaren beraber olan çiftin hayatlarını gayet mutlu bir şekilde devam ettikleri aşikâr. Ancak Dean 2017 yılında nadir görülen bir kanser türüne yakalanarak hayatını kaybetti.

Twitter Vefat Eden Kişilerin Hesaplarına Ne Yapacak

 

Dean’ın Twitter hesabında gezerek anılarını canlı tutan eşi konuyla ilgili “Dean’ın profili benim yas tutma sürecimin en önemli parçasıdır, Videolarını görmek, Sesini duymak beni gerçekten çok rahatlatıyor”

Twitter’ın 6 aydan uzun süre giriş yapılmayan profilleri kapatacak olması yüzünden Adam’ı son zamanlarda korkular sarmaya başladı, 11 Aralık gününden itibaren, 6 Ay boyunca giriş yapılmayan Twitter hesapları kapatılabilir.

Twitter, Facebook gibi vefat edenlerin profilini anıtlaştırma gibi bir özelliği sunmuyor. Ancak geçen yıl vefat eden senatör John McCain gibi profillerinde silinmesi önem taşıyor.

Twitter şu an için bu durumdan geri adım atmış gibi gözüküyor ve yerine yeni çözümler arıyor.