Alaattin Çakıcı’dan Hapis Cezasına İlişkin Son Dakika Basın Açıklaması!

Çakıcı'dan Hapis Cezasına İlişkin Son Dakika Basın Açıklaması!
Abone Ol: 
G o o g l e News

Emre Gür

Megazete Editörü

3 ay önce

478 Okunma

facebook twitter whatsapp

Alaattin Çakıcı‘ya 17 yıl hapis! başlıklı çıkan haberlere istinaden Alaattin Çakıcı‘nın avukatı Gökhan Kılıç, Gazeteci Ferhat Aydoğan aracılığı ile görülen davayla ilgili basın açıklaması yaptı!

Çakıcı’nın avukatı Gökhan Kılıç’ın basın açıklaması:

Müvekkilim yargılama aşamasında gerek 18 hastalığının bulunması nedeniyle raporlu olduğundan ve gerekse Covid-19 pandemi şartları nedeniyle ifade verememiştir. Müvekkile ait rapor avukatları tarafından Sayın Mahkemeye ibraz edilmiş ve müvekkilin bir sonraki celse ifadesinin alınması talep edilmiş ise de Sayın Mahkeme süre vermemiş ve müvekkilin ifadesi alınmadan, aleyhine tek bir delil olmaksızın hakkında tecziye kararı verilmiştir.

Alaattin Çakıcı hapse girecek mi?

Verilen söz konusu bu hüküm Sayın Mahkeme’nin gerekçeli kararının tebliği aşamasından sonra İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’na müracaat edilerek istinaf edilecektir. İstanbul bölge adliye mahkemesinin ilgili Sayın Dairesi’nin kararının aleyhe olması durumunda söz konusu karar temyize tabi olduğundan Yüce Yargıtay’a temyize başvurulacaktır. İstinaf ve temyiz incelemeleri aşamalarından sonra kararın onanması halinde kesinleşmiş olacak ve infazı söz konusu olacaktır. Yargılama süreç ve aşamaları arz edilen şekildedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Alaattin Çakıcı hapse girecek mi?

Fatih Terim'in Corona virüs testi pozitif çıktı!
İlgili YazıFatih Terim'in Corona virüs testi pozitif çıktı! 🔥
Haberdar ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Megazete'yi Telegram'dan takip et!
X