Cumhuriyer Halk Partisi Alaattin Çakıcı Hakkında Basın Açıklaması Yaptı

Cumhuriyer Halk Partisi Alaattin Çakıcı Hakkında Basın Açıklaması Yaptı

Cumhuriyer Halk Partisi İletişim Koordinatörlüğü, gün içerisinde yaşanan Alaattin Çakıcı ve Kemal Kılıçdaroğlu polemiği hakkında basın açıklaması yaptı

Emre GürEditör
Odak modu
Cumhuriyer Halk Partisi Alaattin Çakıcı Hakkında Basın Açıklaması Yaptı

Cumhuriyer Halk Partisi İletişim Koordinatörlüğü, gün içerisinde yaşanan Alaattin Çakıcı ve Kemal Kılıçdaroğlu polemiği hakkında basın açıklaması yaptı.

Açıklamada Cumhur İttifakına yüklenen CHP, savcı ve hakimlerin görevini yapmadığını ileri sürdü.

Cumhuriyer Halk Partisi, sert sözler kullandığı basın açıklamasında “Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı Mafyadır” cümlesini kullandı.

Cumhuriyer Halk Partisi'nin Alaattin Çakıcı Hakkında Basın Açıklaması

Cumhuriyer Halk Partisi’nin Alaattin Çakıcı Hakkında Basın Açıklaması

“Saat 18.45. Şu ana kadar bekledik. Mafya bozuntusunun tehditlerine, hakaretlerine ne Saray’dan ne de Sarayın Bekçisi’nden en ufak bir tepki gelmedi. Öyle anlaşılıyor ki, bu mafya bozuntusundan medet umuyorlar. Çünkü sükut, ikrardan gelir.

Şiir okuduğu için hapse düşmesini siyasi yaşamı boyunca bir demokratik mağduriyet olarak sömüren Tek Adam’ın iktidar ortağı, son olarak muhbirliğe soyunup Genel Başkanımız’ın çeşitli konuşmalarını suç unsuru olarak lanse edip, hakkında tetikçi savcılara fezleke düzenlettiler.

Tıkla, konuyla ilgili düşüncelerini paylaş.

Tüm bu hukuk, vicdan ve ahlak dışı saldırılarından hiçbir netice elde edemeyince de son olarak bir süre önce özel bir afla cezaevinden çıkardıkları, çete yöneticisi ve mafya bozuntusu tetikçilerine edepsizlik yaptırarak, seviyesiz siyasetlerinin üzerine tüy diktiler.

Muhalefeti susturmak için her yola başvuran Saray ve Bekçisi sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir. Devletin içine çöreklendirdikleri Saray Vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kifayet etmeyince, saray vesayetini mafya bozuntularıyla tahkim etmeye çalışıyorlar.

Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı Mafyadır. Mafyalı Cumhur ittifakı artık tam bir şer ittifakıdır.

Genel Başkanımızı tehdide cüret eden bu suç baronu sadece basit bir maşadır. O’nu özel afla cezaevinden çıkartan ve O’nun üzerinden siyasi rakiplerine gözdağı verebileceğini düşünen Şer İttifakının iki patronu esas sorumlulardır.

Bu yaşananlar, ülkemizi içine soktukları devlet krizinin zirve yaptığı yerdir.

Saray ve Bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da sadece mücadele azmimizi ve Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında güçlü bir parlamenter demokrasiyle taçlandırmayı başaracağımıza olan inancımızı pekiştirir.

Biz ne emperyalizme, ne istibdada, ne de eşkiyaya pabuç bırakırız.

18 yıldır unuttuğunuz ama bugünlerde Atlantik üzerinden esen rüzgarlar değişince dilinize pelesenk ettiğiniz hukuku derhal çalıştırın!

Savcıların görevlerini yapmalarını, bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz.”

https://www.chp.org.tr/

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Sıradaki

Diğer haberler

X