Fatih Terim hastaneden taburcu edildi!

Fatih Terim hastaneden taburcu edildi!

Emre GürEditör
Odak modu
fatih-terim-taburcu

Fatih Terim, geçtiğimiz hafta semptomları görülmesi üzerine Korona virüs testi yaptırmış ve testi pozitif çıkmıştı. Korona virüs teşhisi konulan Terim hastane’de karantinaya alınmıştı.

Hastanede tedavi gören Terim’den bugün güzel haber geldi. Hastanenin yaptığı açıklama da Fatih Terim’in Covid-19 semtomları’nın kaybolduğu ve hastaneden taburcu edildiği bilgisi yer aldı.

Fatih Terim Korona virüsü atlattı mı?

Hastane’nin yaptığı açıklamaya göre, Terim’in son yapılan kan ve tomografi tetkikleri normal çıkmış ve semptomlarında büyük oranda azalma görülerek iyileşme sürecine girdiğine karar verilmiş.

Semptomların azalması sonrasında Covid-19 testi tekrarlanan Terim’in test sonucu tekrar pozitif çıktı!

Şiddetli öksürük şikayeti azalan Fatih Terim, yapılan tetkiklere bağlı olarak hastaneden taburcu edilip evine gönderildi. İzole bir şekilde 15-20 gün evinde doktor kontrolünde kalacak olan Terim’in hastalığı atlatmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Hastaneden yapılan açıklama:

“23 Mart 2020 tarihinde Covid-19 teşhisi ile hastanemize yatan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bugün yapılan kan ve tomografi tetkikleri sonucu, tedavisini gerçekleştiren Prof. DR. Ferah Ece başkanlığındaki uzman hekimlerimizden oluşan komisyon kararı ile hastanemizden taburcu edilmiştir. Hastamızın, Sağlık Bakanlığı tedavi ve takip protokolü çerçevesinde hastanede bulunduğu 7 gün sonrasında her ne kadar testi halen pozitif olsa da klinik bulgularındaki iyileşme ile tedavisinin kalan kısmını evinde sürdürmesi ve gerekli olması halinde tekrar hastanemize gelmesi uygun bulunmuştur. Hastamız, 14 gün süreyle kendisi ve sevdikleri için evinde karantina uygulamasına devam edecektir. Sayın Terim ve bu hastalıkla mücadele eden tüm hastalara geçmiş olsun dileklerimizle.”

Tıkla, konuyla ilgili düşüncelerini paylaş.

 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Sıradaki

Diğer haberler

X