Korona testi pozitif çıkan Kadir Şeker’in ilk duruşması gerçekleşti!

Korona-testi-pozitif-çıkan-Kadir-Şeker-hakkında-ilk-karar-verildi
Abone Ol: 
G o o g l e News

Emre Gür

Editör

7 ay önce

30.04.2020 15:50:35

757 Okunma

facebook twitter whatsapp

Kadir Şeker, geçtiğimiz aylarda gündem olan talihsiz bir olayın içinde bulunmuştu. Korona virüs testi pozitif çıkan Kadir hakkında mahkeme ilk kararı verdi…

Konya’da sokakta yürüdüğü sırada, park’ta bir kişinin yanında bulunan kadına şiddet uyguladığını gören Kadir, olaya müdahale ederek kadını saldırgan’ın elinden kurtarmıştı. Kadir, boğuşma esnasında can güvenliği için kendisinden büyük saldırganı cebindeki kesici cisimle yaralayıp ölümüne sebep olmuştu.

Kadir Şeker davası'nda İlk duruşma gerçekleştirildi!

İlk duruşma gerçekleştirildi

Korona virüs önlemleri nedeniyle duruşma, uzaktan SEGBİS(Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) üzerinden gerçekleştirildi. Korona virüs salgını sonrasında daha sağlıklı bir yargılama yapılması üzere  duruşma’da tanık dinlenmedi ve deliller incelenmedi.  Mahkeme’de Kadir Şeker’in avukatları tahliye talebinde bulundu. Mahkeme Şeker’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı sonlandırdı.

Kadir Şeker’in Covid-19 testi pozitif çıktı

Cezaevi’nde bulunan Kadir’in ve diğer 30 kişinin Korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıktı. Mahkeme’de sağlık durumu sorulan Kadir’in sağlık durumunun şuan iyi olduğu bildirildi.

İlgini çekebilir:  YKS sınavına girecek olan öğrenciler Twitter'da seslerini duyurmaya çalışıyor!

reklamı kapat