Oyun konsolu sipariş etti: cam kase gönderdiler!

Oyun-konsolu-sipariş-etti-cam-kase-gönderdiler
Abone Ol: 
G o o g l e News

Emre Gür

Editör

7 ay önce

30.04.2020 16:24:05

479 Okunma

facebook twitter whatsapp

Veysel Erten isimli bir genç karantina sürecinin devam etmesiyle birlikte boş vakitlerini değerlendirmek için internet üzerinden bir oyun konsolu sipariş etti. Eve gelen kargoyu açan Erten, şoka uğradı…

Sipariş ettiği 2 bin liralık oyun konsolu yerine karşısında 10 liralık cam kaseleri gören Erten, ilk bakışta bu olaya anlam veremedi ancak daha sonra satıcı kişiyi aradığında telefonlarına cevap alamayınca dolandırıldığını anladı.

Veysel Erten, nasıl dolandırıldı?

Veysel Erten, satıcı’nın kendisine kargo takip numarasını gönderdikten sonra konsolun ücretini satıcının verdiği banka hesap numarasına gönderdi ve kargoyu beklemeye başladı. Siparişten üç gün sonra kargo eline ulaştığında kutudan oyun konsolu yerine cam kase çıktı. Yaşadığı şokun ardından dolandırıldığını anlayan Erten, hakkını aramak için yasal yollara başvurduğunu belirtirken bu sürecin uzun süreceğini, yetkililerden işlemlerin hızlandırılmasını talep etti.

Birgün gazetesine konuşan Erten “Arıyorum telefonlarıma cevap vermiyor. Şahısla ilgili yerlere şikayette bulundum, ben benim gibi başka insanların mağdur olmaması istiyorum.”  açıklamalarında bulundu.

İlgini çekebilir:  Tarık Ünlüoğlu Vefat Etti!

reklamı kapat