Disney+ İlk Günden Hacklendi!

Disney+ İlk Günden Hacklendi!

Emre

Editör

8 ay önce

303 Okunma

facebook twitter whatsapp

Online TV platformları her geçen gün artıyor, e haliyle rekabet de artıyor. Netflix’in başında bulunduğu Online TV pazarına yeni giriş yapan güçlü rakibi Disney+, daha ilk günden hacklendi. Adını duyurduğu anda çok hızlı bir şekilde abone kazanarak milyonlara ulaşan Disney+, birkaç gün sonra binlerce hesap çalınma sorunu ile gündeme tekrar geldi.

Çıktığı ilk zaman Star Wars evreninde geçen The Mandlorian dizisiyle izdihama neden olmuş ve beklemediği kadar izleyici ile Online TV Pazarında yükselişe geçmişti, ancak her platformun başına gelen Hack olayları Disney+ için de geldi ve binlerce hesap Hackerlar’ın eline geçti.

12 Kasım tarihinde ABD’de yayın hayatına başladı, bünyesinde bulunan eşsiz yapımlar ve eski Star Wars filmleri ile oldukça büyük ilgi topladı. Twitter’da oluşan gündem sayesinde kullanıcılar binlerce hesabın çalındığını üstelik bu hesapların Reddit üzerinde satışa çıktığını bile belirtti.

Hesaplar Reddit ve Benzeri Gruplarda Satışta

Aylık olarak 7 Dolarlık bir ücreti olan Disney+ üyelikleri Reddit ve benzeri forumlarda 3 – 11 Dolar arasında satışta, bazı kullanıcıların yaptığı tahminlere göre ele geçirilen bu hesaplar Disney+ içeriklerini kopyalamak amacı ile ele geçirilmiş.

Disney Durum Karşısında Hala Sessiz

Tüm bu olanlara rağmen Disney’den en ufak bir açıklama gelmedi görünen o ki durumu sessiz sedasız onarmaya ve açıkları kapatmaya çalışıyor ancak yaşanılan bu durum alınlarında bir kara leke misali kalacak ve her ilerleyen zamanlarda anılacak.


Son Paylaşılanlar
En Yeni! Dj Funky C'den Sosyal Mesafeli Konser!

Dj Funky C’den Sosyal Mesafeli Konser!

En Yeni!

Etkili İletişim Teknikleri

En Yeni! erdoğan, lise ve üniversite sınavlarını erteleyebiliriz

Kısa çalışma ödeneği ve Pandemi sosyal destek hizmeti uzatıldı!

Trend Olanlar
28.391 Okunma şehit komando er murat akman'ın son mektubu

Şehit Komando Er Murat Akman’ın son mektubu!

21.383 Okunma antalyalı mürsel ve anna

Antalyalı Mürsel ve Amerikalı Anna ayrıldı!

3.770 Okunma Acun ılıcalı'nın instagram canlı yayınını anlık 1 milyon kişi izlendi!

Acun ılıcalı’nın canlı yayınını anlık 1 milyon kişi izlendi!