Dünyanın En İyi Aşçıları 2022

Dünyanın En İyi Aşçıları 2022

Emre GürEditör
Odak modu
Dünyanın En İyi Aşçıları kimlerdir?

Dünyanın En İyi Aşçıları Kimlerdir?

Yemek yapmak tartışmasız olarak çok büyük bir sanattır. Bu sanatı ifa etmek büyük yetenek ve beceri ister. Tüm ülkeler arası her zaman yemek yarışmaları düzenlenir. Aşçılar ve ülkelerinin mutfakları kıran kırana yarışır. Öyleyse dünyanın en iyi aşçıları kimlerdir? Bu konu hakkında önemli otoriteye sahip olan Le Chef Compilation’da alınan oylar üzerinden dünyanın en iyi aşçıları kimlerdir? Birlikte görelim.

Michel Troisgros

Michel Troisgros

İlk olarak Fransa’dan Michel Troisgros bulunuyor. 59 yaşında olan üçlü aşçının kendisine ait Chef’s Table adı altında bir televizyon programı bulunuyor.

Joan Roca

Joan Roca

İspanyol olan ünlü aşçının çok sayıda yemek kitabı bulunuyor ve Akdeniz mutfağı denildiğinde akla ilk gelen önemli kişilerden birisi olarak tanınıyor.

Yannick Alleno

Tıkla, konuyla ilgili düşüncelerini paylaş.

Yannick Alleno

Fransız olan aşçı Yannick Alleno 49 yaşında ve pek çok yemek kitabının da yazarı olmaktadır. Paris’in yetiştirmiş olduğu en önemli mutfak sanatçıları arasında yerini alan Yannick Alleno hiç tartışmasız Fransız mutfağının çağdaş ve en önemli aşçılarından bir tanesidir.

Enrico Crippa

Enrico Crippa

Dünyanın en iyi aşçıları arasında İtalyan aşçıyı es geçmemek gerekir. Ünlü İtalyan aşçı Enrico Crippa Piazza Duomo’daki harika pizzaları ile kendisini dünyanın en iyi aşçıları arasına katıyor.

Seiji Yamamoto

Seiji Yamamoto

Dünyada bulunan en yetenekli ve en iyi aşçılar arasında Japon aşçı Seiji Yamamoto bulunuyor. 1970 doğumlu olan bu aşçı Japonya mutfağının en önemli temsilcisi olarak biliniyor.

Pierre Gagnaire

Pierre Gagnaire

Paris’in en ünlü olan restoranlarından birisi sayılan Restaurant Pierre Gagnaire mutlaka kulaklarınıza aşina olmuştur. Bu restoranın adı dünya çapında oldukça ünü olan aşçı Pierre Gagnaire’den alıyor. Ünlü Fransız aşçı yemek sanatındaki harika yetenekleriyle birlikte dünyanın en iyi aşçıları arasına giriyor.

Alain Ducasse

Alain Ducasse

Fransız aşçı Alain Ducasse 61 yaşında olarak tecrübeli aşçılardan sayılıyor. Dünya çapında ünü oldukça yüksek olan Plaza Athénée’nin şefi ve sahibi olduğu Alain Ducasse, pek çok aldığı ödüller sayesinde insanlar tarafından en çok bilinen isimlerden.

Emmanuel Renaut

Emmanuel Renaut

Bir diğer dünyanın en iyi aşçıları arasında Emmanuel Renaut bulunuyor. 49 yaşında olan Fransız aşçı mutfak sanatındaki en önemli kariyerini yazmış olduğu yemek kitapları ile birlikte taçlandırmıştır.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Sıradaki

Diğer haberler

X