Korona virüs uygulaması Hayat Eve Sığar güncellendi!

Korona virüs uygulaması Hayat Eve Sığar güncellendi!

Emre GürEditör
Odak modu
Korona-virüs-harita-uygulaması-güncellendi

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Korona virüs takip uygulaması Hayat Eve Sığar’ın harita bölümü bugün güncellendi!

Korona virüs yayılmaya başladığından bu yana Sağlık Bakanlığı, salgın sürecini çok iyi yönetiyor. Hazırladıkları Hayat Eve Sığar uygulaması sayesinde vatandaşlar kendi bölgelerinde ki virüs yoğunluğunu görebiliyordu.

Hayat Eve Sığar uygulaması güncellendi!

Bugün gelen güncellemeyle birlikte vatandaşlar artık daha detaylı bilgiye sahip olabliyor. Haritalar bölümüne eklenen yeni özellik sayesinde vatandaşlar sokak sokak Korona virüs yoğunluğunu ısı haritasıyla takip edebilecek.

Aşağıda, ısı haritası’nın nasıl açıldığını ve İstanbul ve Kocaeli ilimizin Korona virüs yoğunluğunu gösteren ekran resimlerini sizinle paylaşıyoruz.

Korona virüs’ün sokak sokak yoğunluğuna nasıl bakılır?

Burada iki madde de uygulamayı nasıl kullanacağınızı açıklayacağız. Uygulamayı bizimle beraber hemen indirip bölgenizdeki yoğunluğu takip edebilirsiniz.

  1. Oturduğunuz mahalle’de sokak sokak Korona virüs takibi yapabilmek için ilk önce Google Play veya App Store’dan Hayat Eve Sığar uygulamasını indiriyoruz. Uygulamayı indirdikten sonra, size sağlık durumumuzun nasıl olduğunu soruyor, lütfen kendinizi nasıl hissediyorsanız o seçeneği işaretleyin.
  2. Uygulama ekranında yoğunluk butonuna tıklayın. GPS açıksa otomatik olarak bulunduğunuz konumu gösterecektir. Son adım olarak sol alt köşede bulunan ısı haritası butonuna tıklayın. Artık sokağınızdaki ve diğer şehirlerde ki Korona virüs yoğunluğunu takip edebilirsiniz.

Korona virüs İstanbul ve Kocaeli haritası

Korona virüs'ün sokak sokak yoğunluğuna nasıl bakılır

Tıkla, konuyla ilgili düşüncelerini paylaş.

Korona virüs'ün sokak sokak yoğunluğuna nasıl bakılır

Hayat Eve Sığar Korona virüs'ün sokak sokak yoğunluğuna nasıl bakılır izmit kocaeli

Uygulamaya gelen güncellemeyle, sadece bulunduğunuz konumu değil yakınlarınızın bulunduğu konumu da böylelikle inceleyebilme imkanı buluyorsunuz.

Harita’da kırmızı renkte olan sokaklar Korona virüs’ün görüldüğü yerleri göstermekte. Kırmızı renkli sokaklar da dolaşmanızı önermeyiz.

Maske kodunuzu uygulama üzerinden alabileceksiniz

Güncelleme sayesinde, ücretsiz maske kodunuzu E-Devlet yerine Hayat Eve Sığar  uygulamasına giriş yaparak kolayca alabileceksiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Sıradaki

Diğer haberler

X