Mustafa Altunhan kimdir?

Mustafa Altunhan kimdir?

Mustafa Altunhan, Alaattin Çakıcı’nın tahliye olduktan sonra ziyaret ettiği ilk kişi olması nedeniyle merak konusu oldu.

MehmetEditör
Odak modu
Mustafa Altunhan kimdir

Mustafa Altunhan hakkında merak etiğiniz tüm soruların cevabını bu içerikte bulabilirsiniz…

Altunhan, Alaattin Çakıcı‘nın tahliye olduktan sonra ziyaret ettiği ilk kişi olması nedeniyle kim olduğu merak edildi.

Çakıcı, geçtiğimiz haftalarda cezaevi’nden tahliye olduktan sonra, cezaevi dostu Altunhan’ın Saroz’da bulunan oteli’nde inzivaya çekilmişti.

Mustafa Altunhan kim, nereli ve ne iş yapıyor?

Altunhan, 25 Kasım 1965 tarihinde Edirne’nin Çömlekakpınar köyünde doğdu. Eğitim hayatını Edirne’de sürdürdükten sonra, 1986 yılında ticarete atılarak “Öz Edirne Birlik” turizm şirketini kurdu. İşlerini büyüterek Edirne’nin saygın iş insanlarından biri olmayı başardı.

Edirne‘de birçok kültürel ve sportif sivil toplum faaliyetlerine katılarak bu alanlara emek verdi. Kısa bir süre Edirne Spor Kulübü başkanlığı yaptı.

Altunhan’ın bir dedesi’nin eski Kırkpınar ağası, diğer dedesi’nin Başpehlivan olması onun da güreş’e olan ilgisini artırdı.

Tıkla, konuyla ilgili düşüncelerini paylaş.

Güreş sporu’nun içerisinde büyüyen Altunhan, 2004 yılında Belediye’nin açık artırmaya sunduğu ağalık koçuna 86 bin ₺ vererek 643.  Kırkpınar Ağası ünvanı’nı almaya hak kazandı. Ağalık görevini bir yıl sürdürdükten sonra bıraktı.

Altunhan Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı olarak turizm sektörüyle yakından ilgilenen Mustafa Altunhan, şu anda 500 kişiye iş imkanı sunuyor.

Oğlu Volkan Altunhan;

Mustafa Altunhan’ın oğlu Volkan Altunhan, Edirne’de bir barda tartıştığı, Ankara’nın önde gelen isimlerinden biri olan Ahmet Turgut’un (Kürt Ahmet) yeğeni Ömer Turgut‘u silahla vurup ölümüne yol açtığı için 2016 yılında müebbet hapis cezası aldı.

Mustafa Altunhan, cezaevi dostu Alaattin Çakıcı’yı anlatıyor;

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Sıradaki

Diğer haberler

X