Romantik Bir Erkek Olmanın Yolları 2022

Romantik Bir Erkek Olmanın Yolları 2022

Emre GürEditör
Odak modu
Romantik Bir Erkek Olmanın Yolları

Romantik Bir Erkek Olmanın Yolları Nelerdir?

Pek çok erkek ilişkide kadınların en çok aradığı kriterlerden biri olan romantik bir erkek olmanın yolları hakkında bilgi sahibi değildir. Peki, romantiklik nedir? Romantik olmayan erkek davranışları nelerdir?

İlişkide heyecanı ve aşkı canlı tutmak için en önemli etkenlerden biridir romantizm. Genel olarak duygusallığın ve duyguların ön plana çıktığı davranışlar denebilir. Kadınlar, doğaları ve hormonları gereği erkeklerden daha duygusal yapıdadırlar. Bu nedenle aynı davranış ve düşünce şeklini çoğu zaman karşı taraftan da görmek isterler. Dolayısıyla duygusallıktan uzak bir erkek de böylece romantik bir erkek olmanın yolları hakkında arayış içine girer.

İlişkilerde Romantik Bir Erkek Olmanın Yolları Nelerdir?

İlişkinizde birtakım romantik hareketler sayesinde siz de romantik bir erkek olabilirsiniz. Tamamen partnerinize davranışlarınız ve düşünce şeklinizle alakalı bu hareketler ilişkinizde de daha mutlu olmanızı sağlayacak. Böylelikle hem karşı tarafı mutlu edecek hem de daha tutkulu bir aşk hayatına sahip olacaksınız.

Eğer siz de romantik bir erkek olmanın yolları nelerdir? Erkek nasıl romantik olur? Romantizm nasıl yaşanır? Sorularını merak ediyorsanız, merak ettiğiniz soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

1.Partnerinize Karşı Düşünceli Olun

Partnerinize Karşı Düşünceli Olun

Tıkla, konuyla ilgili düşüncelerini paylaş.

İlişkinizde romantik bir erkek olmanın yolları arasında en etkili davranış biçimi partnerinize karşı düşünceli olmanız ve düşünceli davranışlarınızdır. Onun fikirlerine, hislerine, başarılarına saygılı ve destekleyici olmanız ilişkinin yapı taşlarıdır. Onun hoşlandığı şeylere ve ilgi alanlarına yönelik her destekleyici hareketiniz birbirinize daha da yakınlaşmanızı sağlayacak. Sizden açık bir şekilde yardım talep etmese bile düşünceli davranışlarınızla ona yardımcı olabilir ve onu mutlu edebilirsiniz.

2.Duygularınızı Gizlemeyin

Duygularınızı Gizlemeyin

Pek çok erkeğin yaptığı en büyük hatalardan biri de duygularını gizlemeleridir. Kadınlar duygularını açık bir şekilde ifade edebilen erkekleri daha özgüvenli ve kendine yakın bulur. Romantik bir erkek olmanın yolları arasında en dikkat çekici davranış biçimlerinden biri olan duyguları ifade etmek, elbette ki ilişkinizde birbirinize daha yakın hissetmenizi sağlayacak en romantik harekettir. Tüm his ve duygularınızı açık bir şekilde ifade etmeniz ilişkinizde güvenin temellerini atacağı gibi tutkuyu da zirveye çıkaracak.

3.Görev Paylaşımı Yapın

Görev Paylaşımı Yapın

Kadınların üzerine tüm iş yükünün atıldığı durumlar ilişkiye en çok zarar veren etkenlerdir. Bu nedenle bu görevleri paylaşmak, partnerinizin omzundan iş yükünü hafifletecek bir davranış olacağı için onun gözünde en romantik erkek siz olacaksınız!

Bu görev paylaşımı hem düşünceli olduğunuzu ortaya koyacak, hem de ona ne kadar değer verdiğinizi hissettirmenizin en kolay yolu olacaktır. Bu nedenle romantik bir erkek olmanın yolları sanıldığı kadar da zor değildir. Yalnızca partnerinize onun ne kadar değerli olduğunu hissettirmeniz ve onun yorulmasını engelleyecek davranışlarda bulunmanız sizi romantik bir erkek yapmaya yetecektir.

4.Ona Şaşıracağı Sürprizler Yapın

Ona Şaşıracağı Sürprizler Yapın

İlişkiyi ayakta tutan ve romantik bir erkek olmanın yolları arasında en çok dikkat çeken davranışlardan biri de şaşırtıcı sürprizler yaparak partnerinizi mutlu etmenizdir. Böylece ilişkinin heyecanı hiç sönmeyecek ve her zaman dinç kalacaktır.

Ona hiç beklemediği bir anda minik bir sürpriz yapabilirsiniz. Bu her zaman pahalı hediyeler almanız gerektiği anlamına gelmez. Kadınlar düşünülerek ve emek harcanarak hazırlanmış şeyleri oldukça romantik bulurlar. Bazen bir çiçekle bazen bir çikolatayla ya da onun hoşuna gidebilecek ve onu tanıdığınızı gösterebileceğiniz herhangi bir hediyeyle romantik bir erkek olmayı başarabilirsiniz.

5.Baş Başa Vakit Geçirmeye Özen Gösterin

Baş Başa Vakit Geçirmeye Özen Gösterin

İlişkiye en çok zarar veren şeylerden biri baş başa kalamamaktır. Bu durumda çiftler birbirinden uzaklaşmakta ve ilişkinin heyecanı azalmaktadır. Yaşam koşulları nedeniyle bazı durumlarda oldukça zor olan baş başa kalma durumu için fırsat yaratmanız romantik bir erkek olmanın yolları arasındadır. Eşinize onunla beraber vakit geçirmek için ortam hazırlamanız kadar güzel hissettiren bir şey yoktur.

Dilerseniz beraber dışarıda baş başa güzel bir gün geçirebilir, dilerseniz evde bu ortamı sağlayabilirsiniz. Onu mutlu edebilmek için evde romantik bir akşam yemeği hazırlamanız bile yeterli olacaktır. Önemli olan baş başa kalabilmek için fırsat yaratmanız ve çaba göstermenizdir.

6.Onun Düşüncelerini Eleştirmeyin

Onun Düşüncelerini Eleştirmeyin

Eşlerin sıklıkla karşılıklı olarak yapığı bir hata olan karşı tarafın düşüncelerini eleştirme hatta alay ederek önemsememe durumu ilişkiyi zedeleyen en önemli unsurlar arasındadır. Her insanın duygu ve düşünceleri farklı olabilir. Özellikle kadın ve erkek arasında oldukça fazla farklılıklar olabilir. Bu durumlarda empati yeteneğinizi ortaya koyarak hayata onun baktığı bakış açısıyla bakmanız romantik bir erkek olmanın yolları arasındadır.

Eşinizin düşünceleri size farklı gelse bile, düşüncelerinden hatta duygularından dolayı onu yargılamanız, eleştirmeniz hatta alay etmeniz onu üzecektir ve anlaşılmadığını hissettirecektir. Bir çeşit duygusal istismar olan bu durum karşı tarafın içine kapanmasına, duygularını açık bir şekilde ifade edebilmesinin engellenmesine ve eşine güveninin azalmasına neden olan en büyük zarar verici davranış biçimidir.

7.Özel Günleri Unutmayın

Özel Günleri Unutmayın

Kadınların en hassas oldukları konu ve belki de romantik bir erkek olmanın yolları arasında en çok dile getirilen davranışlardan biri özel günlerin hatırlanmasıdır. Erkeklerin büyük çoğunluğu bunun üzerinde durmayı tercih etmeyerek önemsiz bulduğu için kolaylıkla unutmaktadır. Özel günlerin unutulmaması kadınlar için oldukça önemlidir. Romantik bir erkek olmanın yolları arasında ve ilişkinin ilk zamanlarındaki gibi tutkulu bir aşkın göstergesidir. Bu nedenle özel günleri unutmayan bir erkek romantik bir erkek olarak anılır.

8.İltifat Edin

İltifat Edin

Kadınların iltifat duymaktan hoşlandığı bilinen bir gerçektir. Kendilerini her daim güzel hissettiren bir erkek, onlar için romantik bir erkek olmanın yolları hakkında bilgi sahibi olan bir erkektir. Nasıl iltifat edeceğini bilmeyen erkekler için, eşinize onu sevme nedenlerinizi açıklamanız bile güzel bir iltifat çeşididir.

“Seni bu özelliğinden dolayı çok seviyorum” ya da “bu davranışın çok hoşuma gidiyor” “bugün çok güzel görünüyorsun” gibi sözler söylemeniz onu çok mutlu edecek ve özgüvenli olmasını sağlayacaktır. Ayrıca sık sık “seni seviyorum” cümlesini söylemeniz de romantik bir erkek olmanın yolları arasında en etkili olanlarındandır.

 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Sıradaki

Diğer haberler

X