Listenize Eklemeniz Gereken En İyi 10 Netflix Film Önerileri

Listenize Eklemeniz Gereken En İyi 10 Netflix Film Önerileri

Netflix film önerileri arayışında olan sizler için izleyicilerin beğenisini toplamış 10 filmi derledik.

Emre GürEditör
Odak modu
Listenize Eklemeniz Gereken En İyi 10 Netflix Film Önerileri

Boş zamanlarınızı en iyi Netflix film önerileri ile değerlendirmeye ne dersiniz? Sizler için hazırladığımız bu listede Netflix platformunda yer alan en kaliteli içerikler yer almaktadır. Netflix film önerileri listemizde bulunan filmlerin her biri eleştirmenlerden de tam not almayı başarmış yapımlardır. Hadi gelin Netflix en iyi filmler 2021 listesine daha da yakından bakalım.

En İyi 10 Netflix Film Önerileri

Netflix film önerileri, ister yalnızken isterseniz de sevdikleriniz ile keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacak yapımları içermektedir. Netflix filmleri 2021 listemize de girmeyi başarmış olan bu yapımlar, gerek kadroları gerekse de doyurucu senaryoları ile ön plana çıkıyor. Bize de sizler için başarılı yapımlardan oluşan bu listeyi sunmak düşüyor. İşte, boş vakitlerinize kalite katacak olan tüm zamanların en başarılı 10 Netflix film önerileri:

1- The Woman in the Window

The Woman in the Window

The Woman in the Window (Penceredeki Kadın)

Netflix film önerileri 2021 listelerinde dikkat çeken bu yapım, gerilim türünü sevenlere fazlasıyla hitap ediyor. Başrolünde ünlü oyuncu Amy Adams’ı barındıran bu film, dışarı çıkma korkusu bulunan bir kadının yalnız hayatına yakından bakıyor. Film, New York’ta bir apartman dairesinde yaşayan genç bir kadının karşı komşusu ile olan tuhaf ilişkilerini irdeliyor.

Geçmiş travmalar ve hayatı değiştiren psikolojik rahatsızlıkları konu alan filmin yönetmeni de usta yönetmenler arasında yer alan Joe Wright.

2- I Care A Lot

I Care A Lot

I Care A Lot (Çok değer veririm)

Netflix film önerileri 2020 listerini alt üst eden yapımların başında I Care A Lot filmi de gelmektedir. Bildiğiniz üzere dünyanın hemen hemen her noktasındaki sinemaların pandemi nedeniyle kapalı olması Netflix’in daha fazla içerik üretmesine olanak tanımıştır. İşte, I Care A Lot isimli bu yapım da Netflix platformunda yayınlanan başarılı filmlerden biri olmuştur.

I Care A Lot, başarılı ve kurnaz bir yasal vasinin çevirdiği ilginç dolaplara odaklanıyor. Her daim müşterilerinden bir adım önce olan vasi, günün birinde kendisi gibi dişli bir müvekkil ile mücadele etmek zorunda kalıyor.

Tıkla, konuyla ilgili düşüncelerini paylaş.

3- Roma

Roma

Netflix Roma

Netflix film önerileri arasında yer alan en çarpıcı yapımlardan biri de hiç şüphe yok ki Roma’dır. Netflix film önerileri aile temasında yer alan bu film, aynı zamanda Oscar ödüllü olup uluslararası pek çok alanda başarılı kabul edilmektedir. Usta yönetmen Alfonso Cuaron imzalı bu yapım, aynı zamanda yönetmenden bazı izler de taşıyor.

Roma, 1970’li yıllarda Mexico City’de geçiyor. Dönemin siyasi havasını da fazlasıyla işleyen bu yapım, önemli ölçüde sınıf farkına da odaklanıyor. Bir hizmetçi ve çalıştığı aile arasındaki sahte bağlar da yine bu filmin en temel noktalarından birini oluşturuyor.

4- Bird Box

Bird Box

Bird Box (Kuş kutusu)

Netflix sürükleyici filmler listesinde yer alan Bird Box, gerilim türünün en özel örneklerinden biridir. Netflix’in en çok izlenen filmleri arasında da yer alan bu yapım, Netflix film önerileri bilim kurgu listelerinde de ilk sıradadır. Bird Box, nedeni bir türlü bilinmeyen felaketin tüm dünyayı etkilemesini konu ediniyor.

Pek çok insanın ölümüne yol açan bu felaket, görme yetisine sahip olanların canına mal olabiliyor.

5- The Irishman

The Irishman

The Irishman (İrlandalı)

En iyi Netflix filmleri 2020 listelerinde elbette ilk sırada The Irishman filmi geliyor. 2020 yılına damga vuran bu yapım, aslında 2019 yılı itibariyle gösterime girmişti. Usta yönetmen Martin Scorsese’nin son filmi olan The Irishman, Oscar adaylıklarından sonra da büyük bir ses getirmeyi başardı.

The Irishman, karanlık işlere bulaşan eski bir askerin tüm hayatına ışık tutuyor. Gerçek olaylardan esinlenerek çekilen bu filmde eski askerin kendisini yeraltı dünyasının karanlık kısımlarında bularak güç kazanması konu ediliyor.

6- Malcolm and Marie

Malcolm and Marie

Malcolm and Marie

Netflix film önerileri arasında yer alan Malcolm and Marie, 2021 yılının da en sevilen yapımları arasında yerini sağlamlaştırmıştır. Film, siyah beyaz formatında olup modern bir günümüz hikayesine değinmektedir. Genç çiftin tek bir gecesine değinen filmde, ilişkilerin sınırları ve temelleri ustaca işlenmektedir.

Malcolm and Marie, filminin galasından dönen bir yönetmen ve kız arkadaşının inişli çıkışlı ruh hallerine odaklanıyor.

7- Annihilation

Annihilation

Annihilation (İmha)

Netflix film önerileri korku listelerinde ilk sıralarda yer alan bu yapım, tüm zamanların en başarılı bilim kurgu filmleri listesinde de yer alıyor. Bir grup kadın bilim insanının araştırmalarına odaklanan filmde, paralel evrende meydana gelen tuhaf olaylar aydınlatılmaya çalışılıyor.

Annihiliation, yeni keşfedilen bir evrenin yakından incelenmesi için gönderilen bir kadın bilim insanı grubunu merkeze taşıyor. Daha önce kimsenin geri dönemediği bu evrende olan biten tuhaf olayların bir an önce gün yüzüne çıkması bekleniyor.

8- The Platform

The Platform

The Platform

Netflix film önerileri arasında yer alan The Platform, geçtiğimiz senelere damga vuran bir İspanyol filmidir. Film, 2019 yılında gösterime girmiş olup Netflix platformunun da en fazla izlenen yapımları arasında yer almaktadır. Yalnızca tek bir mekanın yer aldığı bu filmde, zorlu bir hapishane hayatından bahsediliyor.

Yüksek katlı bu hapishanede alt katta yer alan mahkumlar ancak üst kattakilerin artıkları ile beslenmek zorunda kalıyor. Açlık ile sınanan mahkumlar, her ay değişen kat düzeninde üst katlarda yer almanın hayalini kuruyor.

9- Marriage Story

Marriage Story

Marriage Story (Evlilik hikayesi)

Her ne kadar Netflix filmleri aşk listelerinde yer alsa da Marriage Story aslında bir ayrlık filmidir. Netflix film önerileri arasında başı çeken bu duygusal yapım, boşanma aşamasında olan bir aileye odaklanıyor. Evliliklerinin sonuna gelmiş olan çift, çocuklarının velayetinden artık kuracakları yeni düzene kadar pek çok sorun ile baş etmek zorunda kalıyor.

Ayrılığın ruhsal etkilerini de ustaca yansıtan bu filmi Netflix film önerileri listenize mutlaka eklemelisiniz.

10- Azizler

Azizler

Azizler

Netflix film önerileri komedi listelerine giriş yapan Azizler, platformda yer alan Türk filmlerinden biridir. Netflix film önerileri listesinde önemli bir yere sahip olan bu yapım, kapsamlı oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Yağmur ve Durul Taylan kardeşler tarafından çekilen bu filmin senaryosu da usta senarist ve yönetmen Berkun Oya’nın kaleminden çıkmıştır.

Netflix film önerileri listenizi süsleyecek olan bu filmde, Aziz isimli bir adamın başından geçen garip olaylar yer alıyor. Hayatında iniş ve çıkışlar yaşayan Aziz, hem işinde hem de ilişkisinde mutlu olmanın yollarını aramaktadır. Siz de Azizler filmini kendi Netflix film önerileri listenize ekleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Sıradaki

Diğer haberler

X