Whatsapp Kullanıcılarının Telegram’a Göçü Başladı! #WhatsAppSiliyoruz

Whatsapp Kullanıcılarının Telegram'a Göçü Başladı! #WhatsAppSiliyoruz
Abone Ol: 
G o o g l e News

Emre Gür

Megazete Editörü

2 hafta önce

1.054 Okunma

facebook twitter whatsapp

Whatsapp kullanıcıları, üyeliklerini siliyor!

Whatsapp, geçtiğimiz günlerde yayımladığı gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılarının, 8 şubat’tan itibaren Whatsapp’ı kullanamayacağını açıklamıştı.

Whatsapp tarafından yapılan açıklamanın ardından, birçok kullanıcı bu karara tepki gösterdi. Whatsapp kullanıcılarının bir kısmı hesabını silerek Telegram isimli mesajlaşma uygulamasına geçiş yaptı.

Kullanıcılar Whatsapp Hesaplarını Siliniyor!

Whatsapp’ın Avrupa Birliği ülkelerini hariç tutarak yayımladığı sözleşme, Whatsapp kullanıcılarında şüphe uyandırdı. Bu sözleşme, ses, fotoğraf ve video gibi mesajlaşma verilerinin, Facebook ile paylaşılmasına izin verilmesi gibi maddeler içermekte.

Mahrem mesajlaşma verilerinin Facebook ile paylaşılmasını istemeyen kullanıcılar, karara tepki gösterdi.  Twitter üzerinden #WhatsAppSiliyoruz etiketi ile binlerce tweet atıldı ve diğer kullanıcılar da Whatsapp’ı silmeye davet edildi!

Telegram Hangi Ülkenin, Kimin?

Telegram Hangi Ülkenin, Kimin?

Telegram

Telegram, Rusya merkezli anlık mesajlaşma uygulamasıdır. VK isimli sosyal paylaşım platformunun kurucusu ve bilgisayar programcısı olan Pavel Durov tarafından geliştirilmiştir. Telegram, tam anlamıyla hizmet vermeye 2013 yılının ağustos ayında başlamıştır.

Hizmet hayatının ilk yıllarında pek tercih edilmeyen Telegram, son yıllarda mobil uygulamasına getirdiği yenilikçi ve benzersiz özellikleriyle birlikte kullanıcıları, üzerine çekmeyi başardı.

Whatsapp’ın Gizlilik Sözleşmesi Krizi İle birlikte, Kullanıcıların En Çok Tercih Ettiği Program “Telegram” Oldu.

Android işletim sistemli telefonların uygulama mağazası olan Google Play Store’da en çok indirilen anlık mesajlaşma uygulaması, Telegram oldu!

Birinci sıraya yerleşen Telegram‘ın ardından ikinci sırada Turkcell’in yerli anlık mesajlaşma uygulaması “Bip” geliyor. Sözleşme krizi devam ettiği taktirde Whatsapp’ın diğer mesajlaşma uygulamalarının arasında hızla değer kaybedeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan sözleşmeyi kabul etmek zorunda olmayan Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan Whatsapp kullanıcıları, uygulamayı mahrem bilgilerini vermeden kullanmaya devam edecek.

Ocak Ayında Ücretsiz Verilecek Xbox Game Pass Oyunları Belli Oldu
İlgili YazıOcak Ayında Ücretsiz Verilecek Xbox Game Pass Oyunları Belli Oldu 🔥

Selçuk Bayraktar, Whatsapp’ı Sildiğini Açıkladı!

Ülkemizin teknoloji alanındaki önemli isimlerinden biri olan Selçuk Bayraktar, Whatsapp’ın kullanıcılarına dayattığı gizlilik sözleşmesi nedeniyle Whatsapp hesabını silerek, yerli mesajlaşma uygulaması “BİP” kullanmaya başladığını açıkladı!

Bayraktar, takipçilerine farklı mesajlaşma uygulamaları da önerdi

Selçuk Bayraktar, açık kaynak kodlu oldukları için takipçilerine Telegram ve Signal’i kullanmaları konusunda öneride bulundu.

Önümüzdeki günlerde hükümetin bu konuyla ilgili atacağı adımlar merakla bekleniyor.

Haberdar ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Megazete'yi Telegram'dan takip et!
X